Najpopularniejsze kalendarze reklamowe

Kalendarze reklamowe już same z siebie są bardzo popularnym sposobem na reklamę. Podobnie jednak jak ma to miejsce w przypadku innego rodzaju gadżetów, kalendarze dzielą się na kilka rodzajów, a pośród nich znajdują się bardziej i mniej popularne.

Dla przypomnienia chciałbym wymienić ogół kalendarzy, które dostępne są w ofercie dla firm. Są to następujące pozycje:

  • kalendarze trójdzielne
  • kalendarze jednodzielne
  • kalendarze biurkowe
  • kalendarze książkowe
  • kalendarze plakatowe
  • kalendarze listkowe
  • kalendarze plakatowe

Kalendarze listkowe, to jedne z tych kalendarzy, które kupowane są w dość dużych, a może i nawet największych ilościach. Nie przekłada się to jednak na popularność tych kalendarzy w sposób bezpośredni. Bardziej niż „zachwyt nad tymi kalendarzami”, kupującymi kieruje okazja wykorzystania możliwości połączenia ulotek z kalendarzami, co zwiększa możliwość pozostania reklamy znajdującej się na tej szczególnej ulotko-wizytówce dłużej. Z tego powodu myślę, że można wyłączyć te kalendarze z naszego rankingu 😉

Kalendarze książkowe, to ten typ kalendarzy, który kupowany jest bardzo często i to w całkiem sporych ilościach. Kalendarze książkowe, to jedne z tych kalendarzy, które bez najmniejszej wątpliwości znajdują się w czołówce ilości sprzedażowej. Kalendarze książkowe, to kalendarze reklamowe, które bez krztyny wątpliwości można umieścić w czołówce najczęściej i najchętniej kupowanych kalendarzy reklamowych.

Kalendarze trójdzielne to kolejny hit w rodzinie kalendarzy. Kalendarze reklamowe pod postacią kalendarzy trójdzielnych to bardzo łakomy kąsek dla wszystkich, którzy poszukują reklamy, która jednocześnie jest efektowna, widoczna i efektywna oraz niedroga. Kalendarze trójdzielne możliwe są do wyprodukowania w sposób bardzo spersonalizowany, wykorzystujący dowolne materiały graficzne, którymi dysponuje firma chcąca je zamówić.

Kalendarze biurkowe, to trzeci w kolejności szlagier kalendarzy reklamowych. Kalendarze biurkowe łączą bowiem w sobie kilka bardzo poszukiwanych, pożądanych cech, które wyznaczają atrakcyjne gadżety firmowe. Są to atrakcyjna cena, dobra ekspozycja reklamy i możliwość umieszczenia na nich dowolnej grafiki.

Kalendarze reklamowe z innych rodzajów, to również bardzo chętnie kupowane gadżety, ale jednak te, które wymieniłem powyżej są zdecydowanie popularniejsze od pozostałych. Dlaczego tak się dzieje? Z pewnością część „winy” leży po stronie gustu, część po stronie funkcjonalności, a część po stronie kosztów. Dla lepszego rozeznania się i możliwe, że również łatwiejszego dojścia do zrozumienia popularności pewnych typów kalendarzy reklamowych, proponuję odwiedzenie strony www.studiokalendarzy.pl, na której znajdują się wszystkie wspomniane w artykule kalendarze, wraz z przykładami i cenami.

Kalendarze reklamowe, wedle tego co mi wiadomo, sprzedają się mniej więcej wedle powyższego rankingu ilościowego, już od bardzo długiego czasu. Z sezonu kalendarzowego na sezon, właśnie te rodzaje kalendarzy sprzedają się najlepiej. W zasadzie zmieniają się jedynie proporcje, ale zawsze są to te kalendarze 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *